a
IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Regulamin Forum
List z Hogwartu
Niestety jak to często bywa, coś się kończy, a coś innego zaczyna. Czas Listu z Hogwartu dobiega końca. Mam nadzieję, że część osób będzie wspominało tę stronę z pewnym sentymentem, a nawiązane tutaj znajomości przetrwają pomimo zakończenia naszej działalności. Dziękujemy za te dwa lata! Administracja


 

 Regulamin Forum

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorWiadomość
Mistrz Mistrzów

avatar

Liczba postów : 1001

PisanieTemat: Regulamin Forum   Sob Maj 24, 2014 8:33 pmZasady i informacje ogólne1.Każdy użytkownik ma obowiązek zapoznać się z regulaminem forum i przestrzegać zawartych w nim zasad
2.Administratorzy mogą wprowadzać zmiany w regulaminie, jednak są zobowiązani o każdej zmianie powiadomić użytkowników(w temacie [You must be registered and logged in to see this link.])
3.Na forum obowiązuje kultura słowa oraz kultura osobista. Używanie wulgaryzmów i obrażanie użytkowników jest niedozwolone. Tyczy się to także przenoszenia prywatnych konfliktów na forum. WYJĄTEK: gra fabularna, po wcześniejszym uzgodnieniu tego ze współgraczem. Prosimy jednak u umiar w używaniu niecenzuralnych lub uważanych powszechnie za obraźliwe słów i sformułowań.
4.  Zabrania się umieszczania na forum treści rasistowskich, faszystowskich, seksistowskich i wszelkich pokrewnych.
5. Każdy rodzaj postu ma odpowiedni dla niego dział; gra fabularna prowadzona jest w tematach: „Szkoła”, „Poza Hogwartem”, „ Reszta Świata”; przeróżne gry i inne formy pozafabularnej rozrywki zamieszczone są w „Off topic”
6. Reklamy należy umieszczać w temacie [You must be registered and logged in to see this link.]
7. Rozgrywkę na forum PBF prowadzi się w formie wymiany postów
7.1. Nie wolno więc pisać bezpośrednio pod swoim postem
7.2. Post musi mieć  formę krótkiego, przynajmniej kilku zdaniowego opowiadania dotyczącego toczonej akcji, prowadzonego pierwszej lub trzeciej osobie.
7.3. Należy  zwracać uwagę na poprawną ortografię i interpunkcję oraz składnie.
7.4. Należy utrzymać prawidłową formę: dialogi oznaczać myślnikami, oznaczać(w dowolny sposób) bezpośrednie myśli postaci, akcje opisywać tekstem ciągłym, nie zaś w gwiazdkach.
8. W postach fabularnych i kartach postaci zabronione jest używania emotikon.


Rejestracja1.  Nazwę użytkownika stanowi imię i nazwisko postaci.
2. Emblemat (avatar)postaci:
2.1. Wymiary 320x200pikseli
2.2. Emblemat stanowi zdjęcie.
2.3. Grafiki, arty i gify są niedozwolone
2.4. Zdjęcie  postaci musi odpowiadać klimatowi akcji oraz wiekowi i opisowi  wyglądu postaci zamieszczonemu w KP.
2.5 Aby zarezerwować wizerunek należy zamieścić post w odpowiednim temacie([You must be registered and logged in to see this link.]); rezerwacja wyglądu obejmuje okres 2 tygodni, po tym czasie, jeśli nie zostanie zaakceptowana Karta Postaci,rezerwacja zostaje zdjęta a wygląd nie figuruje na liście(ktoś inny może go zając), można ponownie poprosić o rezerwacje(max 2 razy)
3.Aby rozpocząć grę każdy użytkownik jest zobowiązany do stworzenia Karty Postaci oraz uzupełnienia pól profilowych. Dodatkowo mile widziane jest utworzenie [You must be registered and logged in to see this link.] i [You must be registered and logged in to see this link.]. Obowiązkowe jest utworzenie INFORMATORA.
3.1 Czas na wstawienie Katy Postaci wynosi 2 tygodnie(może zostać wydłużony, jeśli z jakiś powodów użytkownik traci dostęp do forum, wystarczy powiadomić o tym administrację)
4. Na forum istnieją grupy takie jak  uczniowie należący do czterech domów (Gryffinfor, Hufflepuff, Slytherin i Ravenclaw), studenci, dorośli ( śmierciożercy, artyści, pracownicy ministerstwa ) oraz duchy, skrzaty.[You must be registered and logged in to see this link.] zamieścić należy w odpowiednim dziale odpowiadającemu rodzajowi postaci.
5. Grę na forum można rozpocząć po otrzymaniu akceptacji przez administrację i przydzieleniu do odpowiedniej grupy.
6. Administracja ma obowiązek sprawdzić  Kartę Postaci w przeciągu trzech dni
7.Historia postaci musi być logiczna i zrozumiała, jeśli ma być zaakceptowana przez administrację.
7.1. Jeśli historia jest dość kontrowersyjna musi ją zaakceptować dwoje administratorów.
7.2. Historia nie może kolidować z tą wymyśloną przez innych graczy na fabule, związanych z daną postacią.
8. W razie problemów lub wątpliwości prosimy kontaktować się z administracją przez PW lub na gg. Można także poprosić o pomoc innych użytkowników(np. na chatboxie)
9.  Posiadane już konta należy wpisać w odpowiednie pole profilowe
9.1 Można posiadać MAX. 5 kont, co za tym idzie 5 postaci, pod warunkiem, ze przynajmniej trzy z nich są aktywne fabularnie.
10. Każdy uczeń i student jest zobowiązany założyć Kartę ocen w odpowiednim temacie([You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.])-> [You must be registered and logged in to see this link.]


Rozgrywka1. Dozwolone jest prowadzenie trzech sesji w jednym czasie. (Łącznie z eventami, meczami, lekcjami).Istnieje możliwość prowadzenia większej ilości sesji za zgodą administracji, pod warunkiem, ze postać będzie bardzo aktywna.
2. Postacie uczniów są zobowiązane w roku szkolnym prowadzić rozgrywkę TYLKO na terenie szkoły. WYJĄTEK: wypady do Hogsmade oraz sytuacje ustalone wcześniej z administracją.
3. Prośbę o przejęcie postaci kanonicznej lub jej prowadzenie administracja może w każdej chwili odrzucić lub też  "zabrać" tę postać jeśli będzie uważała iż jest ona zbyt mało aktywna.
4. Przy tworzeniu/przejęciu postaci kanonicznej należy sprawdzić informacje o niej(np. datę urodzenia)
4.1.Dozwolone jest łamanie kanonów, jeśli nie zmieniają one istotnie przebiegu akcji fabuły i  historii zawartych w książkach J.K Rowling.
4.2. Od postaci kanonicznych wymaga się aktywności, inaczej mogą one zostać zabrane użytkownikowi.
4.3. Można posiadać tylko jedną postać kanoniczną; w przypadku chęci gry chęci kolejną należy zwrócić się do administracji. Może ona wyrazić zgodę na utworzenie drugiej postaci kanonicznej, jeśli aktywność danego użytkownika będzie odpowiednia.
5. Niektóre genetyki i zdolności nie mogą być uwzględnione w Karcie Postaci. Jest na nie odpowiedni temat([You must be registered and logged in to see this link.])
6. Mistrz Gry może ingerować w każdą sesję. Ma ponadto obowiązek inicjować sesje graczom, którzy szukają kogoś do "towarzystwa" i zgłosili chęć gry w odpowiednim temacie([You must be registered and logged in to see this link.]). Dodatkowo prowadzi eventy.
7. Mistrzem Gry może zostać każdy, wystarczy zgłosić taką chęć administracji
8. Nowe lokalizacje mogą być tworzone przez użytkowników, ale jedynie z konta Mistrza Budowy.
9. Sceny erotyczne nie są zabronione, jednak pisanie ich możliwe jest jedynie po wcześniejszym zaznaczeniem tego na początku sesji. [+18]
10. Swoje wyjście z tematu należy oznaczyć skrótem [z/t]
11. W dziale [You must be registered and logged in to see this link.] prowadzone są zabawy. Każdy z użytkowników może założyć własny temat z grą, którą lubi lub której jeszcze nie ma.
12. Na forum obowiązuje system punktowy. (1 punkt za napisanie posta). Punkty można wymieniać na nagrody
13. Zabijanie czy trwałe okaleczanie postaci jest dozwolone tylko po ustaleniu tego z administracją lub z osobą, która tą postacią pisze.
15. Maksymalny czas nieobecności (nieusprawiedliwionej) gracza w sesji to 2 tygodnie. Po tym czasie uznaje się ją za przedawnioną i druga strona może takową sesję opuścić.
16. Swoją nieobecność przekraczającą tydzień należy zgłosić w [You must be registered and logged in to see this link.]
17.Nieaktywność na forum trwająca dłużej niż jeden miesiąc będzie skutkować zdjęciem rangi i dodaniem do odpowiedniej grupy. Jeżeli nieobecność będzie się przedłużać administracja ma prawo uśmiercić postać.
18. Na forum funkcjonują kostki(ich dokładne działanie określa prowadzący sesję z ich użyciem)


Fabuła:1. Fabuła forum rozgrywa się aktualnie w roku 1979 za czasów gdy rodzice Harrego Pottera ( postać autorstwa J.K Rowling) , czyli Lily Evans i James Potter studiowali.
2.Kreatorami świata fabularnego są użytkownicy, więc to oni decydują co się działo w tamtym czasie. Można  więc łamać kanony i bawić się całą historią. Jednak nie można wpływać mniej lub bardziej na historię innego użytkownika bez uzgodnienia tego z nim.
3. Uczniowie:
3.1. Nauka trwa 7 lat. Uczniowie rozpoczynają naukę w wieku 11 lat, a kończą w wieku lat 18. (Dopuszczalne jest dostanie się do szkoły w wieku późniejszym, ale trzeba mieć na to logiczną i realną historię opisaną w biografii).
3.2. Przez dwa lata wszyscy uczniowie uczą się tych samych podstawowych przedmiotów: Transmutacji, Obrony Przed Czarną Magią, Eliksirów, Zaklęć, Zielarstwa, Astronomii, Latania Na Miotle (I rok) i Historii Magii. W III klasie uczniowie mogą dobrać przedmioty takie jak: Mugoloznawstwo, Starożytne Runy, Numerologię, Wróżbiarstwo, Opieka Nad Magicznymi Stworzeniami. Tuż przed i po SUM-ach mogą dokładnie zadecydować jakie przedmioty będą zaliczać, które będą im w przyszłości potrzebne.
3.3. Obowiązkiem każdego ucznia jest czynny udział w zajęciach lekcyjnych
3.4. Na V roku uczniowie zdają SUM-y, a na VII Owutemy – najważniejsze egzaminy z wybranych zajęć. Poza tym co roku też są testy z wszystkich przedmiotów nauczania.
3.5. W trakcie roku szkolnego uczniowie przebywają w „Hogwarcie”. Wyjątkiem są ferie i wakacje.
3.6. Na ferie są otwierane zapisy dla uczniów, którzy zostają w szkole.
3.7. Na wakacje wszyscy uczniowie są zobowiązani do wyjazdu ze szkoły.
3.8. Do Hogsmeade mogą wybierać się uczniowie od III rocznika wzwyż.
3.9. Porządku w szkole pilnuje woźny Argus Filch, oraz prefekci. (Prefektem można zostać najwcześniej na V roku nauki).
3.10. Cisza nocna trwa od 22:00 do 6:00. Godzinę lub porę dnia uwzględniamy w postach.
3.11. Wchodzenie do Zakazanego lasu jest zabronione.
3.12. Zabronione jest spożywanie jakichkolwiek używek przez uczniów na terenie szkoły oraz używanie niektórych psikusów.
3.13. Łamanie regulaminu szkolnego grozi szlabanem, odjęciem punktów lub wydaleniem ze szkoły.

4. Pracownicy szkoły i duchy:
4.1. Nauczycielami mogą być dorośli po ukończeniu 25 roku życia.
4.2. Profesor zobowiązany jest do prowadzenia zajęć lekcyjnych oraz pilnowanie porządku.
4.3. Woźny Argus Filch pilnuje porządku, karze uczniów oraz sprząta i naprawia sprzęty.
4.4. Obowiązkiem Skrzata domowego jest pranie, sprzątanie, gotowanie.
4.5. Duchy reprezentują dom, rozmawiają z uczniami i straszą. Często widzą więcej niż żywi.

5. Inni dorośli czarodzieje:
5.1.Obowiązkiem ich jest wykonywanie wybranego zajęcia i budowanie relacji z innymi postaciami.
5.2. Nie mogą wchodzić na teren szkoły bez pozwolenia Dyrektora


Każdy nowy użytkownik jest zobowiązany do zamieszczenia swojego podpisu w poście pod regulaminem oraz zapoznania się z [You must be registered and logged in to see this link.].


Ostatnio zmieniony przez Mistrz Mistrzów dnia Sob Cze 27, 2015 12:09 am, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Lilly Crew

avatar

Liczba postów : 156

PisanieTemat: Re: Regulamin Forum   Czw Maj 29, 2014 1:08 am

Zapoznałam się z regulaminem.
Arab, Lilka, Trawnik, Daniel Smith.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

[You must be registered and logged in to see this image.]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://list-z-hogwartu.my-rpg.com/t1754-lilly-crew
Amelia Mary Fern

avatar

Liczba postów : 1107

PisanieTemat: Re: Regulamin Forum   Czw Maj 29, 2014 10:23 am

Zapoznałam się z regulaminem.
Amelia Mary Fern
Rowen Varnish
Hope Henderson
Isolde Weston
Peter Pettigrew

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Amelia Mary Fern
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://list-z-hogwartu.my-rpg.com/t382-amelia-mary-fern
Remus Lupin

avatar

Liczba postów : 663

PisanieTemat: Re: Regulamin Forum   Czw Maj 29, 2014 11:12 am

Zapoznane:
Lupin R.
Lestrange R.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Remus Lupin

[You must be registered and logged in to see this image.]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://list-z-hogwartu.my-rpg.com/t1368-remus-mow-mi-lunio-john-
Sofie Brown

avatar

Liczba postów : 1937

PisanieTemat: Re: Regulamin Forum   Czw Maj 29, 2014 12:05 pm

Zapoznałam się z regulaminem

Sofie Brown
Poppy Pomfrey

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Sofie Brown
Falling out of love is hard, Falling for betrayal is worst.
[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Rosalie Amell

avatar

Liczba postów : 147

PisanieTemat: Re: Regulamin Forum   Czw Maj 29, 2014 12:17 pm

Zapoznałam się z regulaminem:

  [You must be registered and logged in to see this image.]

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
"Nigirishimeta ketsui wo
hidarimune ni kirisaku no wa
"Ringel der Torheit" Sōkyū o mau
Flügel der Freiheit"


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://list-z-hogwartu.my-rpg.com/f22-uczniowie
Gość
Gość
avatar


PisanieTemat: Re: Regulamin Forum   Pią Maj 30, 2014 1:46 am

Akceptuję pod każdą ujawnioną lub też ujawnioną postacią.
~ Andre Takawa
Powrót do góry Go down
Emily Rhodes

avatar

Liczba postów : 745

PisanieTemat: Re: Regulamin Forum   Pią Maj 30, 2014 10:23 am

Zapoznałam się z nim i podpisuję się pod nim wszystkimi moimi postaciami.

Emily Rhodes & Kavka

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

I want ...
[You must be registered and logged in to see this image.]

klik  
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Anastazja Montressor

avatar

Liczba postów : 268

PisanieTemat: Re: Regulamin Forum   Pią Maj 30, 2014 12:09 pm

Noticed,
Montressor Anastazja,
Rhodes Anthony,
Pure Swen,
de Foix Aria,

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Don't give it up, don't you give it up It's glorious
[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

But I can't help it
Don't wanna stay - I'll run away
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://list-z-hogwartu.my-rpg.com/t732-anastazja-montressor
Shira Lovegood

avatar

Liczba postów : 472

PisanieTemat: Re: Regulamin Forum   Sob Maj 31, 2014 10:25 am

Ponownie się zapoznałam i akceptuję.
Shira Lovegood; Gwendolyn de Villiers; James Potter; Chloé Ollivander

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Shira Lovegood
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://list-z-hogwartu.my-rpg.com/t1513-shira-lovegood
Gość
Gość
avatar


PisanieTemat: Re: Regulamin Forum   Sob Maj 31, 2014 3:16 pm

Zapoznałam się z regulaminem i podpisuję się pod nim.
Felicity Morgan, Mary McDonald, Delilah Fitzgerald, Deborah Levittoux.
Powrót do góry Go down
Nana Clarke

avatar

Liczba postów : 308

PisanieTemat: Re: Regulamin Forum   Nie Cze 01, 2014 6:25 pm

Zapoznane!

Nana i reszta ferajny~

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

[You must be registered and logged in to see this image.]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://list-z-hogwartu.my-rpg.com/t1706-marianne-nana-clarke
Gość
Gość
avatar


PisanieTemat: Re: Regulamin Forum   Pon Cze 02, 2014 10:21 am

Przeczytany zaakceptowany i będę się starać przestrzegać ^.^

Aqua Monica
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
avatar


PisanieTemat: Re: Regulamin Forum   Wto Cze 03, 2014 10:32 pm

Tak znam go już na pamięć

Kyohei Takano
Powrót do góry Go down
Arisa Watanabe

avatar

Liczba postów : 200

PisanieTemat: Re: Regulamin Forum   Sro Cze 04, 2014 6:35 pm

Zapozna z regulaminem
Arisa

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

[You must be registered and logged in to see this image.]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://list-z-hogwartu.my-rpg.com/t2095-arisa-watanabe?nid=1#402
Gość
Gość
avatar


PisanieTemat: Re: Regulamin Forum   Pią Cze 06, 2014 12:12 pm

Sie podpisuje obydwoma łapkami i nóżkami

Kochana Es
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
avatar


PisanieTemat: Re: Regulamin Forum   Sob Cze 07, 2014 8:32 pm

Zapoznałam się z regulaminem.

~Brielle Ainsworth
Powrót do góry Go down
Caine Chantal

avatar

Liczba postów : 162

PisanieTemat: Re: Regulamin Forum   Nie Cze 08, 2014 10:48 am

Podpisuję się pod regulaminem.

Mleko

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Śmiech nie jest wca­le
złym początkiem przy­jaźni,
a na pew­no jest
jej naj­lep­szym zakończeniem.
[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://list-z-hogwartu.my-rpg.com/t2112-caine-chantal#40704
Monita Heredia

avatar

Liczba postów : 25

PisanieTemat: Re: Regulamin Forum   Pon Cze 09, 2014 1:08 pm

Skoro i tak przeczytałam regulamin to i się podpiszę

Monita Heredia
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://list-z-hogwartu.my-rpg.com/t2114-monita-heredia
Margaret Williams

avatar

Liczba postów : 89

PisanieTemat: Re: Regulamin Forum   Wto Cze 10, 2014 9:27 pm

Zapoznałam się z regulaminem.
~Margaret Jo Williams
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://list-z-hogwartu.my-rpg.com/t2122-margaret-jo-williams
Gość
Gość
avatar


PisanieTemat: Re: Regulamin Forum   Pią Cze 13, 2014 1:06 pm

Zapoznałam się z regulaminem
Lucia McCoy
Powrót do góry Go down
Amanda Silverman

avatar

Liczba postów : 8

PisanieTemat: Re: Regulamin Forum   Pon Cze 16, 2014 7:51 pm

Zapoznałam się z regulaminem
Amanda Silverman
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://list-z-hogwartu.my-rpg.com/t2197-amanda-silverman
Gość
Gość
avatar


PisanieTemat: Re: Regulamin Forum   Pon Cze 16, 2014 10:25 pm

Zapoznałam się z regulaminem,
Caitlyn A. Clarke
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
avatar


PisanieTemat: Re: Regulamin Forum   Wto Cze 17, 2014 10:02 am

Przeczytałam!
Teraz można panikować
Powrót do góry Go down
Reid Snow

avatar

Liczba postów : 180

PisanieTemat: Re: Regulamin Forum   Nie Cze 22, 2014 11:44 am

Podpisuję się rączkami i nogami Very Happy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://list-z-hogwartu.my-rpg.com/t2234-reid-snow
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Regulamin Forum   

Powrót do góry Go down
 

Regulamin Forum

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 7Idź do strony : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

 Similar topics

-
» Regulamin forum
» Regulamin forum
» Regulamin Forum i Gry
» Łowcy Wampirów
» Regulamin Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
List z Hogwartu :: Wspomnienia :: Porządki 3. :: ZASADY :: Regulaminy-