a
IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
STYCZEŃ 2015
List z Hogwartu
Niestety jak to często bywa, coś się kończy, a coś innego zaczyna. Czas Listu z Hogwartu dobiega końca. Mam nadzieję, że część osób będzie wspominało tę stronę z pewnym sentymentem, a nawiązane tutaj znajomości przetrwają pomimo zakończenia naszej działalności. Dziękujemy za te dwa lata! Administracja

STYCZEŃ 2015

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Remus Lupin

Liczba postów : 663

PisanieTemat: STYCZEŃ 2015   Pon Lut 16, 2015 2:43 am

NOWY, STYCZNIOWY NUMER: KLIK!

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Remus Lupin

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://list-z-hogwartu.my-rpg.com/t1368-remus-mow-mi-lunio-john-
Sofie Brown

Liczba postów : 1937

PisanieTemat: Re: STYCZEŃ 2015   Pon Lut 16, 2015 10:00 am

wywiad z Martą genialny, ogólnie świetny numer z resztą jak zawsze :3
czekam na kolejny ^^

Sofie Brown
Falling out of love is hard, Falling for betrayal is worst.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Charles Pond

Liczba postów : 64

PisanieTemat: Re: STYCZEŃ 2015   Pon Lut 16, 2015 11:09 pm

A ja powiem otwarcie. Gazetka pod względem estetycznym jest do śmieci. Jakby ktoś chciał moją pełną opinię to pisać do Jessi, z przyjemnością tłumaczyłam jej co w gazetce było nie tak.

2/10 bo momentami tekst ratował sytuację.

Charles Pond
"The mad man with a box"
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://list-z-hogwartu.my-rpg.com/t3304-charlie-charlie
Remus Lupin

PisanieTemat: Re: STYCZEŃ 2015   Pon Lut 16, 2015 11:12 pm

Charles, nie widzę problemu, byś Ty zajął się prowadzeniem gazetki. Z miłą chęcią oddam Ci tą rolę. Ja nie mam czasu, ledwie wyrabiam, itd. Staram się jak mogę, ale ktoś oczywiście ma to w tyłku. Spoko. Jesteś lepsza/y graficznie, nie ma sprawy, zajmij się tym, jak nie, to daj spokój i tyle.
P.S. Umiem przyjąć krytykę na klatę i może nie jestem fenomenalna w grafice, bo z tym trzeba się urodzić, ale staram się by gazetka była wydawana co miesiąc.

TAKŻE, CHARLES, JEDNA PROŚBA. Jak się już na to zdecydujesz, zadbaj by była ona co miesiąc.
Papa.

Remus Lupin

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://list-z-hogwartu.my-rpg.com/t1368-remus-mow-mi-lunio-john-
Charles Pond

PisanieTemat: Re: STYCZEŃ 2015   Pon Lut 16, 2015 11:17 pm

Kogoś tu chyba zabolało... Moja wina, że ta gazetka się prezentuje gorzej niż mogłam to sobie wyobrazić? No niestety, chyba nie moja...
Mam prawo wyrazić swoją opinię na jej temat, podobnie jak Sofie mogła stwierdzić, że gazetka jest cudem świata.

Cytat :
Charles, nie widzę problemu, byś Ty zajął się prowadzeniem gazetki. Z miłą chęcią oddam Ci tą rolę.
Z przyjemnością.
Och nie. To był żart. Nie będę jej prowadzić. I to nie dlatego, że nie mam czasu. Nie mam ochoty, ale to chyba wszystkim wiadome.

Charles Pond
"The mad man with a box"
Powrót do góry Go down
Remus Lupin

PisanieTemat: Re: STYCZEŃ 2015   Pon Lut 16, 2015 11:26 pm

Nic mnie nie zabolało. Wszyscy zdrowi.
Ale chyba mam prawo do odpowiedzi na Twój komentarz, według którego jestem graficznym zerem? Mam, więc to robię.
Jak już napisałam nie jestem grafikiem i nigdy nie będę, bo mnie to zwyczajnie nie interesuje.
Robię tylko to, czego się podjęłam, proste.
Jak się Tobie nie podoba, to zwyczajnie nie czytaj, bo po co masz cierpieć katusze?

Remus Lupin

Powrót do góry Go down
Charles Pond

PisanieTemat: Re: STYCZEŃ 2015   Pon Lut 16, 2015 11:31 pm

Po co podejmować się czegoś, czego nie jest się w stanie (ty uważasz, że nie jesteś w stanie, ja nigdzie nie wspomniałem jakobyś był "graficznym zerem" to ty tak o sobie mówisz)?
Co z tego że gazetka jest co miesiąc jeśli numeru styczniowego:
a) części nie da się przeczytać, bo jest niewidoczna
b) na część nie da się patrzeć (patrz nekrologii i niektóre zdjęcia dodane zupełnie bezsensu)
c) część po prostu nie pasuje do czasów i konwencji? - żarty o Draco / Hermionie... serio?

Czy tego chcesz czy nie gazetka jest jednym z elementów świadczących o jakości forum. Skoro już przejęłaś moją techniczną metodę jej wykonywania to spraw, aby ona jakoś wyglądała tak?
Jeśli nie jesteś w stanie to oddaj to komuś kto to zrobi jak należy. Logiczne tak?

Nowym userom, którzy na nią zerkną też powiesz "Nie podoba się to nie czytaj"?

Charles Pond
"The mad man with a box"
Powrót do góry Go down
Remus Lupin

PisanieTemat: Re: STYCZEŃ 2015   Pon Lut 16, 2015 11:42 pm

Nie musiałaś pisać tego dosadnie, bo umiem czytać między wierszami, Charles.
Dobra, jak tak bardzo Ci to przeszkadza, to zrobię ją jeszcze raz.

Ja nie studiuje grafiki, designu czy czegoś tam innego. Nie przyszło Ci do głowy, ze uczę się sama i trzeba to uszanować? Poza tym w numerze grudniowym jest wspomniane, że DOPIERO SIĘ UCZĘ. To także proste i logiczne. Każdy to rozumie, tylko jakoś nie ty?
Będzie wyglądała jak się nauczę.
I problem tkwi w tym, że nikt inny się tego nie podjął. Ogłoszenie o tym fakcie wisiało przez miesiąc czasu. Nikt się nie zgłosił do współpracy...

A wracając do Twojej roli. Jakbyś nie pokasowała linków z Twoimi poprzednimi gazetkami, to bym popatrzyła jak ma to wyglądać.

Nowym userom tak nie powiem, jeśli o to ci chodzi. Tobie mogę bo nie jesteś nowa i wiem, że czepiasz się wszystkiego.

Remus Lupin

Powrót do góry Go down
Charles Pond

PisanieTemat: Re: STYCZEŃ 2015   Pon Lut 16, 2015 11:54 pm

Nikt nie każe ci tego robić jeszcze raz, bo to bezsensu. Postaraj się przy opracowywaniu kolejnej i tyle.
Co więcej, nikt nie każe ci studiować ani grafiki ani designu, ani nawet nie każe znać podstaw estetycznych. Bo nie jest ci to w życiu potrzebne i ja jestem w stanie to zrozumieć.
Ale są takie rzeczy, których nie wytłumaczysz - transparentny tekst. Każdy widzi, że nie widać. Spójrz obiektywnie. Brązowy tekst na brązowym tle, albo na kolorowych zdjęciach.
Ogromne grafiki niepasujące w ogóle do strony obok. Każda strona z innej parafii jeśli chodzi o tło? I nekrologii, które wyglądają jakby zrobiły ci jakąś krzywdę dlatego odpłaciłaś im się pięknym za nadobne.

Ucz się.
Ja też się uczyłam sama i nigdy nie był to żaden argument. Jeśli coś było zepsute to było. Nawet jeśli się tylko uczyłam i uczyłam sama.
To że się dopiero uczysz w żadnym stopniu cię nie usprawiedliwia.

Nie jesteś pewna? Daj komuś do oceny. Daj kilku kilkunastu osobom do oceny. I dopiero kiedy oni ci powiedzą, że jest dobrze to publikuj. Bo publika nie jest tolerancyjna i nie, nie uszanuje tego, że się uczysz. Sorry.

Jakbym nie pokasowała linków to niebo byłoby zielone.
Nie ma gdybania. Nie ma linków, nie ma mojej pracy. Ja nie miałam na kim się wzorować, nie rozumiem z jakiej racji ty miałabyś mieć. Co więcej wiem, że byłby to zły wzorzec. Nadaj nowy kierunek gazetce, tylko proszę nie tandetny.

Czepiam się tego co jest źle zrobione.
Nie moja wina, że tu źle zrobione jest wszystko (mówię o wyglądzie, co do tekstów nie mam żadnych zastrzeżeń. Ratują to coś).
A tak btw, to nikt się nie zgłosił bo nikt nie chce tracić swojego cennego czasu. I tak nikomu tu nie podziękują, możesz tylko zacisnąć zęby, doskonalić się i robić kolejne gazetki, albo to rzucić.
Jak to rzucisz to nie będzie nikogo, kto to zrobi.
Choć nie, będę ja. Ale trzeba byłoby Takawę poprosić - więc odrzucamy ten nieprawdopodobny scenariusz i zakładamy, że nie ma nikogo do robienia gazetki.

Charles Pond
"The mad man with a box"
Powrót do góry Go down
Remus Lupin

PisanieTemat: Re: STYCZEŃ 2015   Wto Lut 17, 2015 12:01 am

Ok. Faktycznie. Poświęciłam jej zaledwie godzinę dziennie, jeśli tyle udało mi się zdobyć czasu.
Nie musisz szanować moich prób, nie zmuszam.
Nie chcę się wzorować, tylko zobaczyć jak było to zrobione i kropka.
W każdym bądź razie Twoje uwagi, rady, itp. wezmę sobie do serca i mam nadzieję, że kolejna będzie już lepsza...

No właśnie, ja czasu nie mam, a to robię, choć przez kilka minut dziennie. Podziękowały mi tylko dwie osoby.
Pewnie wiesz jakie.
A co do proszenia Takawy... Zapomniałaś, że Cię prosiłam? Odmówiłaś. Zrozumiałam.

Mogę tylko powiedzieć, że będę się starać, nic więcej.

Remus Lupin

Powrót do góry Go down
Charles Pond

PisanieTemat: Re: STYCZEŃ 2015   Wto Lut 17, 2015 12:07 am

Kochanie, ale dobrze wiemy, że nie ty miałabyś mnie poprosić. Nie zapomniałam o tym, wierz mi, ale myślę, że wszyscy wolą kiedy zajmuje się tym osoba choć trochę lubiana w towarzystwie forumowym.

Całą listę tego co było nie najlepiej masz u Jessi, rozmawiałam z nią o tym chwilę.
No cóż... Jak nie masz czasu to po co poświęcasz go na bzdurne forumowe gazetki? Ostatnio otaczają mnie ludzie przeceniający wartość tego wszystkiego. Zaharujecie się biedactwa.

Mogłabym ci pokazać jak wyglądały strony z poprzednich gazetek, ale ich nie mam. Usunęłam je, po prostu.
Jakbyś potrzebowała rady przy robieniu kolejnej to mogę spróbować ci pomóc. Wyślesz mi stronę, pozaznaczam jeśli będzie coś nie tak, poradzę jak to naprawić, pomogę z kompozycją.
Ale nie będę robić całości.

Charles Pond
"The mad man with a box"
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: STYCZEŃ 2015   

Powrót do góry Go down

STYCZEŃ 2015

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1