a
IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Andromeda Tonks
List z Hogwartu
Niestety jak to często bywa, coś się kończy, a coś innego zaczyna. Czas Listu z Hogwartu dobiega końca. Mam nadzieję, że część osób będzie wspominało tę stronę z pewnym sentymentem, a nawiązane tutaj znajomości przetrwają pomimo zakończenia naszej działalności. Dziękujemy za te dwa lata! Administracja


 

 Andromeda Tonks

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Andromeda Tonks

avatar

Liczba postów : 28

PisanieTemat: Andromeda Tonks   Czw Kwi 16, 2015 9:28 pm

Imię/imiona: Andromeda Callidora
Nazwisko: Tonks (zd. Black)
Czystość Krwi:
czysta
Data urodzenia: 15\09\1953
Miejsce urodzenia: Londyn, Anglia
Miejsce zamieszkania: Anglia
Była szkoła: Hogwart, Slytherin
Posada: pielęgniarka w szpitalu Świętego Munga
Różdżka: 9 i 3/4 cala, leszczyna, pióro gryfa
Patronus: gazela
Bogin: śmierć rodziny

Wygląd:

Andromeda jest niezwykle podobna do swojej starszej siostry, Bellatrix. Ma jednak o wiele łagodniejsze rysy twarzy i spokojne, przyjacielskie spojrzenie. Włosy koloru brązu opadają jej kaskadą fal na ramiona, a spod długich, okalanych ciemnymi rzęsami powiek, spoglądają duże i piękne oczy koloru gorzkiej czekolady. Urodę stara się podkreślać najprostszymi rzeczami jak tusz czy szminka, nie lubi przesadnego makijażu. Porcelanowa cera wcale nie uchodzi za bladą. Jedyne co przeszkadza jej w swoim wyglądzie to podobieństwo do starszej siostry, przez co ludzie często patrzą na nią z przerażeniem i kłaniają do samej ziemi. Tą drobną wadę nadrabia ciepłym uśmiechem, bo to lubi i robi to przy każdej nadarzającej się okazji. Porusza się z gracją godnej damy. Na nadgarstkach zawsze brzęczy jej masa bransoletek, a na palcu serdecznym błyszczy ślubna obrączka.

Charakter:

Andromeda to najbardziej spokojna kobieta. Nigdy nie zdarzyło się jej wybuchnąć, nie panować nad swoimi emocjami. Jest miłą osobą, potrafi pomóc, w każdej dziedzinie. Jest świetną i zaufaną osobą, może być nazywana nawet przyjaciółką: potrafi słuchać i pomagać, zawsze szukając racjonalnego wytłumaczenia problemu i logicznego jego rozwiązania. Nie zdarza się jej podejmować decyzji pod wpływem emocji i naprawdę wie czego chce od życia. Ciągle chce coś robić, a kiedy już nie ma nic do zrobienia, redukuje znane sobie eliksiry, sprząta. Uczy córkę, jak zapanować nad sobą. Ogólnie możemy uznać Dromedzie za realistkę, która lubi wybiegać w optymizm dość mocno. Nie ma dla niej żadnych niemożliwych wyzwań, dopóki nie spróbuje tego na własnej skórze. Nie ma uprzedzeń do mugoli. Uważa, że każdy ma takie samo prawo do świata magii co czarodziej czystej krwi. Skoro natura sprawiła, że urodził się czarodziejem, nawet będąc dzieckiem mugoli, to musi być w tym jakiś ukryty sens. To by było na tyle zalet. Również jak każdy ma swoje wady. Jest bezpośrednia i wali prosto z mostu. Potrafi jasno wyrażać swoje niezadowolenie, sugerując zmianę na inne myślenie. Poza tym za swoją największą słabość i wadę, uważa wrażliwość. Kiedy tylko widzi, którąś ze swoich sióstr mięknie jej serce i nie potrafi ich nienawidzić, tak jak one znienawidziły ją. Ma wielki żal dla swojej rodziny, za to, że wyrzekła się jej, przez zwyczajne zakochanie. Czuję się jakby umarła już dla swojej rodziny.

Biografia:

Dzieciństwo

Trzy siostrzyczki

Okres dzieciństwa był jednym z szczęśliwszych w życiu Andromedy. Była drugą córką państwa Black, przyszła na świat w połowie września, gdzie pomału zbliżała się jesień. Dwa lata później urodziła się Narcyza, najmłodsza z sióstr. Wszystkie trzy były nierozłączne i tworzyły całkiem zgrane trio sióstr, wskoczyłaby każda za każdą w ogień. Z żalem zauważała, jak jej starsza i młodsza siostra dają się podporządkować rodzicom, ona sama zaś sprzeciwiała się im, za co była surowo karana. Później stała się na to bierna, nie odzywała się, wolała przytaknąć lub milczeć. Siostry bardzo się kochały, nazywały siebie pieszczotliwie Bellą, Dromedzią i Cyzią. Wszystkie skakały razem, trzymając się za dłonie, gdy każda z nich otrzymywała list z Hogwartu. W rodzie Blacków, obowiązywała tradycja, według której wszyscy trafiali do Domu Węża. Kiedy Tiara ją przydzielała, w myślach głośno prosiła ją, aby nie rozdzielała jej z siostrą. Spełniła jej życzenie i jedenastoletnia Dromedzia, trafiła do Slytherinu

Nauka w Hogwarcie

Odmieniec w Domu Węża

Uczyła się dobrze, a że miała w szkole również starszą siostrę, czasem korzystała z jej pomocy. Również w szkole wraz z Bellą, a później także po dołączeniu do szkoły ich najmłodszej siostry, trzymały się razem. Andromeda często była świadkiem dręczenia mugolaków przez Bellatrix, jednak nie potrafiła stanąć w ich obronie. Była uczniem Salazara Slytherina, tak wychowali ją rodzice, że musiała godnie reprezentować swoje nazwisko, swój dom. W piątej klasie została prefektem Slytherinu i będąc sprawiedliwą odjęła punkty własnej siostrze, za bezpodstawny atak na Gryfona. Bellatrix długo nie mogła jej tego wybaczyć i nie pomogło nawet to, że wykonywała tylko swoje obowiązki. W końcu jednak jej przeszło. Ostro pokłóciły się także, gdy starsza z sióstr pochwaliła się przed nimi swoim Mrocznym Znakiem. Po raz pierwszy wtedy Andromeda dostrzegła w niej czyste zło, którego wcześniej nie chciała dostrzegać. Zaczęła w jakimś stopniu bać się jej i nigdy otwarcie przed nią nie wygłaszała głośno iż mugolaki mają takie sama prawa jak one. Kiedy Andromeda była w szóstej klasie, Narcyza w czwartej, a Bellatrix opuściła Hogwart, poznała Edwarda Tonksa. Był rok starszy od niej i wpadła na niego w bibliotece, w Dziale Ksiąg Zakazanych. Pamiętała, że pomógł jej napisać wypracowanie na temat eliksirów czarno-magicznych, gdyż sam był w nich bardzo dobrym uczniem. Od razu chłopak poznał, że jest inna niż większość Ślizgonek i zaczęli spędząć coraz więcej czasu razem. Pewnego dnia, średnia panna Black, otrzymała wyjca od matki, w których Druella wyraźnie zabroniła jej jakichkolwiek kontaktów z kimś pokroju szlam lub od nich pochodzących. Domyśliła się, że o wszystkim doniosła jej Narcyza i pokłóciły się o to. Andromeda wyjaśniła jej, że ma nie wtykać nosa w sprawy, o których  nie ma żadnego pojęcia. Pół roku później Ted i Andromeda byli już parą, o czym huczał cały zamek. Kiedy wróciła do domu na wakacje, została srogo ukarana za ten zakazany związek. Nie  zerwała jednak z chłopakiem i spotykali się w ukryciu. Rok później przystąpiła do egzaminów kończących szkołę i zdała je, niekoniecznie rewelacyjnie, ale na tyle dobrze, że dostała się na studia.

Studia


Kierunek jaki wybrała był medyczny, a konkretniej - pięlęgniarstwo. Ted w tym samym czasie studiował Bezpieczeństwo Magiczne, bo chciał zostać aurorem. Wiedziała, że jej siostry sumiennie popierają Voldemorta, podejrzewała, że starsza z nich morduje mugolaków z niebywałą przyjemnością. W dalszym ciągu jednak należała do rodziny Black. Nie chciała myśleć co robią jej bliskie sercu osoby. Miała swoje zdanie, ale głośno tego nie wypowiadała. Ryzykowała wiele, ukrywając swój związek z Edwardem, ale dla miłości zrobiłaby wszystko. Na ostatnim roku studiów, Ted oświadczył się swojej ukochanej, a Andromeda ze łzami szczęścia i miłości, zgodziła się za niego wyjść. Wiedziała, że jeśli to zrobi, straci zarówno rodziców jak i swoje siostry. Zaryzykowała i wybrała miłość. Spakowała swoje rzeczy i zostawiła krótki list informujący o tym, że wychodzi za mąż za Tonksa. W dniu, kiedy to zrobiła Druella Black usunęła jej twarz z drzewa genealogicznego rodu. Przestała dla nich istnieć. Szczęśliwa narzeczona w tym czasie marzyła, by jej ukochane siostry pojawiły się na jej ślubie, na szczęście dla siebie i innych, odmówiły one przyjścia na wesele. znienawidziły ją. W marcu 1972 roku, została oficjalną panią Tonks oraz pełnoprawną pielęgniarką z ukończoną szkołą.

Dorosłe życie

Po studiach podjęła pracę w szpitalu Świętego Munga. Opiekuje się rannymi, chorymi, umierającymi, podaje im leki, dotrzymuje towarzystwa czy pociesza. Zwykłe obowiązki pielęgniarki. Rok później w maju 1973 roku urodziła córkę. Nazwała ją Nimfadora. Miała swoje dwa promyki szczęścia, męża i córeczkę. Tęskniła za rodziną, ale wybierając Teda, straciła ją. Nie żałowała tej decyzji i gdyby wybierała drugi raz, wybrałaby to samo. Ostatnio napisała list do Bellatrix, jedyną odpowiedź jaką od niej otrzymała, to rysunek z grobem. Jasne było, że dla niej umarła. Ale Andromeda jest cierpliwa i nie daje za wygraną, co roku wysyła życzenia na święta i urodziny obydwu siostrom, ponieważ mimo wszystko bardzo je kocha i nie potrafi znienawidzić ich tak jak one ją znienawidziły.

Rodzina:

Edward ,,Ted'' Tonks
Ukochany mąż, dla którego porzuciła rodzinę przez co została z niej wyrzucona.
Zakochani na zabój.

Nimfadora Tonks
Jedyna i najdroższa na świecie córka, którą kocha oraz stara się jej pomóc w panowaniu nad sobą.

Bellatrix Black
Starsza siostra, która zerwała z nią kontakty po tym, jak wyszła za Teda. Dromeda jednak ciągle pamięta o niej i wysyła jej życzenia na urodziny i święta.

Narcyza Black
Młodsza siostra i podobnie jak w przypadku Belli, jednak z nią bardziej próbuje się skontaktować.

Druella i Cygnus Black
,,Wspaniali'' rodzice, którzy wyrzekli się jej w momencie ślubu z Teddy'm.

Dodatkowe informacje:
*jest świetną gospodynią
*nigdy nie podnosi na nikogo głosu
*uwielbia bransoletki
*w ramce na stoliku ma zdjęcie z dzieciństwa przedstawiające ją i siostry
*czasami zamiast literki "r" słychać literkę "l" z powodu jej lekkiej wady wymowy

Wybrany wizerunek: Janet Montgomery
Inne konta:
Dane kontaktowe: GG:48506569

//EDIT: W biografii skorzystałam z pomysłu mojej poprzedniej autorki, w kilku miejscach modyfikując tekst, Biografia nie może być inna, a byłaby bardzo podobna, jak to kanon.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Andromeda Tonks
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://list-z-hogwartu.my-rpg.com/t3471-andromeda-tonks
Jessi Mall

avatar

Liczba postów : 2424

PisanieTemat: Re: Andromeda Tonks   Pią Kwi 17, 2015 5:01 pm


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://list-z-hogwartu.my-rpg.com/t866-jessica-jessi-mall
 

Andromeda Tonks

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Andromeda Tonks
» Justine "Just" Tonks
» Pokój Tonks

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
List z Hogwartu :: Bohaterowie :: KRONIKI :: DOROŚLI-