a
IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Regulamin ogólny
List z Hogwartu
Niestety jak to często bywa, coś się kończy, a coś innego zaczyna. Czas Listu z Hogwartu dobiega końca. Mam nadzieję, że część osób będzie wspominało tę stronę z pewnym sentymentem, a nawiązane tutaj znajomości przetrwają pomimo zakończenia naszej działalności. Dziękujemy za te dwa lata! Administracja


 

 Regulamin ogólny

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Mistrz Mistrzów

avatar

Liczba postów : 1001

PisanieTemat: Regulamin ogólny   Sob Cze 27, 2015 12:51 amZasady i informacje ogólne
1.Każdy użytkownik ma obowiązek zapoznać się z regulaminem forum i przestrzegać zawartych w nim zasad.
2.Administratorzy mogą wprowadzać zmiany w regulaminie, jednak są zobowiązani o każdej zmianie powiadomić użytkowników(w temacie "Od Administracji").
3.Na forum obowiązuje kultura słowa oraz kultura osobista. Używanie wulgaryzmów i obrażanie użytkowników jest niedozwolone. Tyczy się to także przenoszenia prywatnych konfliktów na forum. WYJĄTEK: gra fabularna, po wcześniejszym uzgodnieniu tego ze współgraczem. Prosimy jednak u umiar w używaniu niecenzuralnych lub uważanych powszechnie za obraźliwe słów i sformułowań.
4. Zabrania się umieszczania na forum treści rasistowskich, faszystowskich, seksistowskich i wszelkich pokrewnych.
5. Każdy rodzaj postu ma odpowiedni dla niego dział; gra fabularna prowadzona jest w odpowiednich tematach fabularnych, a przeróżne gry i inne formy pozafabularnej rozrywki zamieszczone są w „Off topic”
6. Reklamy należy umieszczać w temacie "Partnerstwo"
7. Rozgrywkę na forum PBF prowadzi się w formie wymiany postów
7.1. Nie wolno więc pisać bezpośrednio pod swoim postem
7.2. Post musi mieć formę krótkiego, przynajmniej kilku zdaniowego opowiadania dotyczącego toczonej akcji, prowadzonego pierwszej lub trzeciej osobie.
7.3. Należy zwracać uwagę na poprawną ortografię i interpunkcję oraz składnie.
7.4. Należy utrzymać prawidłową formę: dialogi oznaczać myślnikami, oznaczać(w dowolny sposób) bezpośrednie myśli postaci, akcje opisywać tekstem ciągłym, nie zaś w gwiazdkach.
8. W postach fabularnych i kartach postaci zabronione jest używania emotikon.Rejestracja
1. Nazwę użytkownika stanowi imię i nazwisko postaci.
2. Emblemat (avatar)postaci:
2.1. Wymiary 320x200pikseli
2.2. Emblemat stanowi zdjęcie.
2.3. Grafiki, arty i gify są niedozwolone
2.4. Zdjęcie postaci musi odpowiadać klimatowi akcji oraz wiekowi postaci zamieszczonemu w KP.
2.5 Aby zarezerwować wizerunek należy zamieścić post w odpowiednim temacie("Zajęte i zarezerwowane wizerunki"); rezerwacja wyglądu obejmuje okres 3 dni po tym czasie, jeśli nie zostanie zaakceptowana Karta Postaci, rezerwacja zostaje zdjęta a wygląd nie figuruje na liście(ktoś inny może go zając), można ponownie poprosić o rezerwacje(max 2 razy)
2.6 Wygląd można rezerwować tylko raz, zmiana nie jest dozwolona, dlatego prosimy o przemyślenie swojego wyboru.
3.Aby rozpocząć grę każdy użytkownik jest zobowiązany do stworzenia Karty Postaci oraz uzupełnienia pól profilowych. Dodatkowo mile widziane jest utworzenie relacji i sowy. Obowiązkowe jest utworzenie INFORMATORA.
3.1 Czas na wstawienie Katy Postaci wynosi 3 dni  (może zostać wydłużony, jeśli z jakiś powodów użytkownik traci dostęp do forum, wystarczy powiadomić o tym administrację)
4. Na forum istnieją grupy takie jak: Uczniowie, Mieszkańcy Dystryktu, Śmierciożercy, Zakon Feniksa, Neutralni, Magiczne Istoty..Kartę postaci zamieścić należy w odpowiednim dziale odpowiadającemu rodzajowi postaci.
5. Grę na forum można rozpocząć po otrzymaniu akceptacji przez administrację i przydzieleniu do odpowiedniej grupy.
6. Administracja ma obowiązek sprawdzić Kartę Postaci w przeciągu trzech dni
7.Historia postaci musi być logiczna i zrozumiała, jeśli ma być zaakceptowana przez administrację.
7.1. Jeśli historia jest dość kontrowersyjna musi ją zaakceptować dwoje administratorów.
7.2. Historia nie może kolidować z tą wymyśloną przez innych graczy na fabule, związanych z daną postacią.
8. W razie problemów lub wątpliwości prosimy kontaktować się z administracją przez PW lub na gg. Można także poprosić o pomoc innych użytkowników(np. na chatboxie)
9. Posiadane już konta należy wpisać w odpowiednie pole profilowe
9.1 Można posiadać MAX. 5 kont, co za tym idzie 5 postaci, pod warunkiem, ze przynajmniej trzy z nich są aktywne fabularnie.
10. Każdy uczeń jest zobowiązany założyć Kartę ocen w odpowiednim temacie.Rozgrywka
1. Dozwolone jest prowadzenie trzech sesji w jednym czasie. (Łącznie z eventami, meczami, lekcjami).Istnieje możliwość prowadzenia większej ilości sesji za zgodą administracji, pod warunkiem, ze postać będzie bardzo aktywna.
2. Postacie uczniów są zobowiązane w roku szkolnym prowadzić rozgrywkę TYLKO na terenie szkoły. WYJĄTEK: wypady do Hogsmade oraz sytuacje ustalone wcześniej z administracją.
3. Prośbę o przejęcie postaci kanonicznej lub jej prowadzenie administracja może w każdej chwili odrzucić lub też "zabrać" tę postać jeśli będzie uważała iż jest ona zbyt mało aktywna.
4. Przy tworzeniu/przejęciu postaci kanonicznej należy sprawdzić informacje o niej(np. datę urodzenia)
4.1.Dozwolone jest łamanie kanonów, jeśli nie zmieniają one istotnie przebiegu akcji fabuły i historii zawartych w książkach J.K Rowling.
4.2. Od postaci kanonicznych wymaga się aktywności, inaczej mogą one zostać zabrane użytkownikowi.
4.3. Można posiadać tylko jedną postać kanoniczną; w przypadku chęci gry chęci kolejną należy zwrócić się do administracji. Może ona wyrazić zgodę na utworzenie drugiej postaci kanonicznej, jeśli aktywność danego użytkownika będzie odpowiednia.
4.4. W przypadku przejęcia postaci należy skontaktować się z administracją w sprawie otrzymania informacji na temat przebiegu postaci na fabule.
5. Niektóre genetyki i zdolności nie mogą być uwzględnione w Karcie Postaci. Jest na nie odpowiedni temat(" Genetyki i Zdolności")
6. Mistrz Gry może ingerować w każdą sesję. Ma ponadto obowiązek inicjować sesje graczom, którzy szukają kogoś do "towarzystwa" i zgłosili chęć gry w odpowiednim temacie(" Chętni do gry"). Dodatkowo prowadzi eventy.
7. Mistrzem Gry może zostać każdy, wystarczy zgłosić taką chęć administracji
8. Nowe lokalizacje mogą być tworzone przez użytkowników, ale jedynie z konta Mistrza Budowy.
9. Sceny erotyczne nie są zabronione, jednak pisanie ich możliwe jest jedynie po wcześniejszym zaznaczeniem tego na początku sesji. [+18]
10. Swoje wyjście z tematu należy oznaczyć skrótem [z/t]
11. W dziale "U Zonka" prowadzone są zabawy. Każdy z użytkowników może założyć własny temat z grą, którą lubi lub której jeszcze nie ma.
12. Na forum obowiązuje system punktowy.
13. Zabijanie czy trwałe okaleczanie postaci jest dozwolone tylko po wcześniejszym sprawdzeniu zgody danej postaci w informatorze.
14. Nie wszystko musi być rozegrane fabularnie. Wystarczy, że zostanie wspomniane w fabule.
15. Maksymalny czas nieobecności (nieusprawiedliwionej) gracza w sesji to tydzień. Po tym czasie uznaje się ją za przedawnioną i druga strona może takową sesję opuścić.
16. Swoją nieobecność przekraczającą tydzień należy zgłosić w " Nieobecności i odejścia"
17.Nieaktywność na forum trwająca dłużej niż jeden miesiąc będzie skutkować zdjęciem rangi i dodaniem do odpowiedniej grupy. Jeżeli nieobecność będzie się przedłużać administracja ma prawo uśmiercić postać.
18. Na forum funkcjonują kostki.Fabuła1. Fabuła forum rozgrywa się aktualnie w roku 1979 za czasów gdy rodzice Harrego Pottera ( postać autorstwa J.K Rowling) , czyli Lily Evans i James Potter skończyli studia.
1.1. Rozpoczyna się PIERWSZA WOJNA CZARODZIEJÓW.
2.Kreatorami świata fabularnego są użytkownicy, więc to oni decydują co się działo w tamtym czasie. Można więc łamać kanony i bawić się całą historią. Jednak nie można wpływać mniej lub bardziej na historię innego użytkownika bez uzgodnienia tego z nim.
3. Uczniowie:
3.1. Nauka trwa 7 lat. Uczniowie rozpoczynają naukę w wieku 11 lat, a kończą w wieku lat 18. (Dopuszczalne jest dostanie się do szkoły w wieku późniejszym, ale trzeba mieć na to logiczną i realną historię opisaną w biografii).
3.2. Przez dwa lata wszyscy uczniowie uczą się tych samych podstawowych przedmiotów: Transmutacji, Obrony Przed Czarną Magią, Eliksirów, Zaklęć, Zielarstwa, Astronomii, Latania Na Miotle (I rok) i Historii Magii. W III klasie uczniowie mogą dobrać przedmioty takie jak: Mugoloznawstwo, Starożytne Runy, Numerologię, Wróżbiarstwo, Opieka Nad Magicznymi Stworzeniami. Tuż przed i po SUM-ach mogą dokładnie zadecydować jakie przedmioty będą zaliczać, które będą im w przyszłości potrzebne.
3.3. Obowiązkiem każdego ucznia jest czynny udział w zajęciach lekcyjnych
3.4. Na V roku uczniowie zdają SUM-y, a na VII Owutemy – najważniejsze egzaminy z wybranych zajęć. Poza tym co roku też są testy z wszystkich przedmiotów nauczania.
3.5. W trakcie roku szkolnego uczniowie przebywają w „Hogwarcie”. Wyjątkiem są ferie i wakacje.
3.6. Na ferie są otwierane zapisy dla uczniów, którzy zostają w szkole.
3.7. Na wakacje wszyscy uczniowie są zobowiązani do wyjazdu ze szkoły.
3.8. Do Hogsmeade mogą wybierać się uczniowie od III rocznika wzwyż.
3.9. Porządku w szkole pilnuje woźny Argus Filch, oraz Straż dyrekcyjna..
3.10. Cisza nocna trwa od 22:00 do 6:00. Godzinę lub porę dnia uwzględniamy w postach.
3.11. Wchodzenie do Zakazanego lasu jest zabronione.
3.12. Zabronione jest spożywanie jakichkolwiek używek przez uczniów na terenie szkoły oraz używanie niektórych psikusów.
3.13. Łamanie regulaminu szkolnego grozi szlabanem, odjęciem punktów lub wydaleniem ze szkoły.
4. Pracownicy szkoły i duchy:
4.1. Nauczycielami mogą być dorośli po ukończeniu 25 roku życia.
4.2. Profesor zobowiązany jest do prowadzenia zajęć lekcyjnych oraz pilnowanie porządku.
4.3. Woźny Argus Filch pilnuje porządku, karze uczniów oraz sprząta i naprawia sprzęty.
4.4. Obowiązkiem Skrzata domowego jest pranie, sprzątanie, gotowanie.
4.5. Duchy reprezentują dom, rozmawiają z uczniami i straszą. Często widzą więcej niż żywi.
5. Inni dorośli czarodzieje:
5.1.Obowiązkiem ich jest wykonywanie wybranego zajęcia i budowanie relacji z innymi postaciami.
5.2. Nie mogą wchodzić na teren szkoły bez pozwolenia Dyrektora
6. Mieszkańcy dystryktu:
6.1. Jest to każdy oddelegowany do getta zdrajca krwi lub czarodziej splamiony mugolską krwią.
6.2. Mieszkaniec dystryktu zobowiązany jest do przestrzegania zasad panujących w Gettcie.
7. Każdego Czarodzieja obowiązuje przestrzeganie godziny policyjnej.
7.1. Godzina policyjna – 22:00.
7.2. Nie przestrzeganie jej grozi sankcjami, w najgorszym wypadku zesłaniem do Getta.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Regulamin ogólny

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Regulamin Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart
» Regulamin Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart
» Recepcja
» Łowcy Wampirów
» Regulamin eventowy

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
List z Hogwartu :: Organizacja :: ZASADY-